Jak může proběhnout Kumbh Mela neboli očistná koupel v řece Ganze, když ta řeka je plná nečistot, fekálií a podobně?

Může se při tom používat mýdlo a šampón?

Nejlepší odpověď
annas

https://voices­.nationalgeograp­hic.org/2013/01/30­/kumbh-mela-2013-the-waters-dirty-but-nobodys-sick/

http://www.te­legraph.co.uk/new­s/worldnews/a­sia/india/9891059/Gan­ges-hit-by-alarming-pollution-levels-during-Kumbh-Mela.html

V odkazu najdete odpověď
řBez ohledu na znečištění hinduisté věří, že koupání v Ganze je očistí a pomůže jim dosáhnout požadované Mokshy, (spásy), což je konec kontinuální reinkarnace.

Další odpovědi
zjentek

V Ganze jsem se koupal a také jsem se i napil (rituál). Nestalo se vůbec nic. Nebyl jsem ani špinavý, ani nijak infikovaný čímkoliv. Čistější jsem se cítil asi jako po koupeli u nás v Opavici. S ohledem k rituálu jsem se však po vykonané proceduře cítil „takový odvážný“, jekoby nesmrtelný ;)

V Ganze už sám od sebe budeš působil exoticky, ale s šamponem, s šamponem tam budeš za hyperexota, ale oni tě nechaj v klidu, pánč viděj že stojíš v Ganze a takže jim bude jasný, že tvá nemocná duše se rychle vyléčí a že za nějaký čas budeš i ty normální a budeš se tam chovat důstojně, o ničem jiným to tam není, to není jako čeští cikáni, to tvrděj jen neznalí ;)

Smackdown

Jsou imuní, normální člověk by zkapal. (SMRT)

Drap

Ano, mýdlo se může používat. Hlavně se v tomto případě jedná o očistu ducha. Co se hygieny týče, oni to tak neberou.

zjentek

Dělaly se průzkumy. Voda se testovala a ukázalo se, že voda Gangy má vysoké antiseptické účinky, mnohem vyšší, než jiné „okolní“ vody, které s tokem Gangy nesouvisely. Je to vlastně vědecky vysvětleno, nejen duchovně. Nechápu, proč jsem o tom na Google nenašel nic, link, kterej bych sem vložil ;)

anonym

Dle videa zde se tam na to stoji snad i fronty: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=QbmhIQJyW­Z4
Myslíš, že se prodává i balená voda z Gangy?

zjentek

Jojó, spousta lidí balenou vodu z Gangy prodává. Ti z daleka naberou, kolik unesou, když se vrací domů a vyjde jim to pro celou vesnici- to pak prodávaj „na loka“ a kdo chce celýho půllitra, tak je to dost drahý, malej lokan může být za půl rupky tak si spočti třeba štyry loky do deci a seš na deseti rupiích za půllitra. Průměrnej nicneznamenající vesničan, kterej někde „božím zázrakem“ tvrdě pracuje 10hod., tak vydělá 50rupek, což je naše dvacka a to je už opravdu hodně. Když má třeba 8dětí, Na 100% si nekoupí celýho půllitra Gangy, na to dám krk, nekecám ;)

zjentek

Při návštěvách těch různých chrámů po indii ti takovýho malýho „ločka“ šplouchne prstama do pusy většinou nějakej sádhu, tantrik, nebo tak a vždycky je to voda z Gangy ;) Lidé chodí i třikrát denně, aby netrpěli. U vchodu samozřejmě odevzdáš peníz, min. bývá půlrupka, a ty to rád dáš, pokud si naopak nechceš přivodit utrpení. Takže toto vidím jako další ze způsobů prodeje balený Gang