postcd

Jak může posilovat zubní sklovinu, která látka?

viděl jsem na reklamně na zub. pastu Elmex erosion protection, že „posiluje zubní sklovinu“ a že jsou v té pastě jakési aminfluoridy. Tak se chci zeptat která látka ji posiluje a proč k tomu posilování dochází? děkuji

Odpovědi
da ny

Tato pasta ani tak „neposiluje zubní sklovinu“, jako spíše „brání“ před erozí/narušením zubní skloviny, kyselinami…
Reklama je jen reklama ;)
http://www.ces­kaordinace.cz/jak-predejit-zubnimu-kazu-ckr-842-6820-0qpos%C3%ADlen%C3%AD+z­ubn%C3%AD+sklo­viny.html
Doplňuji:
O mineralizaci zubní skloviny stálého chrupu je třeba se postarat v dětském věku (hlavní roli hraje rozumné doplňování fluoru aj.).
Teď už nic nedohoníte, můžete udržovat, chránit před plakem,zubním kazem. kamenem atd., bránit erozi…

marci1

To nevím, ale zubní sklovinu posiluje hlavně vápník, hořčík, fosfor. Doporučuje se také žvýkání celeru.