coervus

Jak může neznámá osoba zneužít můj bankovní účet, kde nemám finance?

Před nedávnem jsem odpovídala na inzerát, kde byla nabízená lehká administrativní práce za přivýdělek. Ozval se pán bydlící na Novém zélandu s tím, že by potřeboval pro své osobní účely mít založený účet v české bance. Jelikož je daleko a tudíž by zde nemohl kvůli nemožnosti osobní návštěvy v bance si tento účet založit a chtěl by si ušetřit práci s návštěvou ambasády a ověřováním podpisu. Chtěl by, abych si za odměnu účet založila na své jméno. Na účet by měl přístup aby mohl platby podle potřeby řídit sám. Každý měsíc by za možnost využívat tento účet posílal lehkou odměnu. Dále by potřeboval výpis z obchodního rejstříku na danou firmu. Poslal mi kopii pasu. Co by mi mohlo v tomto případě hrozit? Může se jednat o podvodníka?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zcela určitě se ječdná o podvodníka a ty by jsi figuroval jako bílý kůň. Právní zodpovědnost neseš ty, ty jsi majitelem účtu.

Další odpovědi
anonym

Právně – přes účet se ti ´propere´ pár (desítek) milionů a ty si za to půjdeš sednout…
Rozhodně nic takového nepodnikej – a nebo si zabal teplé prádlo…
😉

zzzzz

To jako že mu budete dělat bílého koně?

On si může třeba založit ešop, podvodně obrat lidi, ti peníze pošlou na váš učet on je vybere a vy je budete vracet. Také si může zřídit úvěr, on ho vybere a vy ho budete splácet.

Super kšeft, abych nezapomněla, je dost pravděpodobné, že si to za něj půjdete i odsedět:-)))

anonym

Je to lumpik, některé banky umožňují založit účet on-line.

Pepa25

Doporučuji výroční zprávy FAÚ. Pokud někdo chce využít cizí účet za drobný poplatek, tak jedině za účelem trestné činnosti. Stejně pokud někdo využije tvůj účet např. způsobem, že ti něco pošle, ty to máš vybrat a poslat dál např. Western Union jiné osobě.
Jaká by byla trestní sazba pro bílého koně se nedá určit takhle od stolu, záleží na míře zapojení do podvodu.