Avatar uživatele
bolak

Jak může někdo získat povolení ke stavbě domu mimo obec a ještě částí v lese?

Já myslel že to nejde.. ale nedávno jsem takovej domek viděl. A jakou pak bude mít adresu když je postavenej „nikde“? A kudy tam můžou mít přivedenej proud a vodu, když nejbližší vesnice je asi 400 metrů daleko?

cukrar: moje znalosti jsou ve všech směrech slabší 🙂

ale teda nezdá se mi to tak obvyklé a běžné, jak to tu popisujete, proč teda když hledám různé články na tohle téma, tak první větička na kterou vždycky narazím je: „stavební úřad může tedy umístit a povolit stavbu pouze v zastavěném území..“? pane cukrář, nechcete mi to vysvětlit když jste takovej zkušenej borec na tohle téma? rád se nechám poučit od odborníka..

Upravil/a: bolak

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2170 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Cca před deseti léty to ještě nebyl problém. Stačilo jenom vyjmout z půdního fondu, pokud to nebyly ostatní plochy. Potom se to omezilo a takováto stavba může být povolena jedině pokud to má obec (město) v územním plánu, nebo na tomto místě již dříve nějaká stavba byla. Územní plán se tase tak často nedělá, neboť je to poměrně nákladná záležitost. Navíc se k němu kde kdo vyjadřuje..

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Co myslíš tím „mimo obec“? Pokud se nemýlím, pak snad v republice každý kousek patří k nějaké obci. Pokud myslíš za značkou konec obce, tak promiň, ale její jediný význam je k tomu aby určovala kde auta mají jezdit pomalu. 400m elektrika – to není tak hrozný, aby se nedala dovést (a i bez elektriky se dá žít). Voda: můžou mít studnu (ale ani tady není 400m zas ak moc). „Z části v lese“ pokud to není chráněné území, les hospodářskej, je prakticky jedno jestli jej vykází kvůli běžné těžbě nebo kvůli domu… A pokud výměnou jiný pozemek změní na les…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Proč by nemohl, je vidět, že Vaše znalosti v tomto smru jsou slabší. Určitě domek leží v katastru nějaké obce. To že značka obce je někda až 400 metrů, to není přeci problém.
jako třeba zde:
https://mapy.cz/za­kladni?x=15.8480192&y=5­0.2626349&z=1­8&pano=1&pid=127­31275&yaw=0.582&fov=1­.257&pitch=0.020

po doplnění-----------
Musíte mi dát odkaz na ten článek o kterém píšete. Páč jen část věty je k ničemu. Já nevím kde co čtete.

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nechci do toho kecat, ale „samot“, jak se u nás těmto stavením říká, je tu požehnaně … a v lese se dosti často stavěj hájenky …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dvorka88

Každá obec nebo město má prostě svá pravidla, podle kterých tam lze stavět. Já jsem si řešil stavební povolení sám, takže o tom něco vím. Něco jsem zvládnul úplně sám a na něco jsem si vzal někoho. Třeba na požárně bezpečnostní řešení jsem si našel firmu pozarnebezpec­nostnireseni .cz , která to kompletně zpracovala rychle a levně.

Nový příspěvek