bolak

Jak může někdo získat povolení ke stavbě domu mimo obec a ještě částí v lese?

Já myslel že to nejde.. ale nedávno jsem takovej domek viděl. A jakou pak bude mít adresu když je postavenej „nikde“? A kudy tam můžou mít přivedenej proud a vodu, když nejbližší vesnice je asi 400 metrů daleko?

cukrar: moje znalosti jsou ve všech směrech slabší 🙂

ale teda nezdá se mi to tak obvyklé a běžné, jak to tu popisujete, proč teda když hledám různé články na tohle téma, tak první větička na kterou vždycky narazím je: „stavební úřad může tedy umístit a povolit stavbu pouze v zastavěném území..“? pane cukrář, nechcete mi to vysvětlit když jste takovej zkušenej borec na tohle téma? rád se nechám poučit od odborníka..

Nejlepší odpověď
mosoj

Cca před deseti léty to ještě nebyl problém. Stačilo jenom vyjmout z půdního fondu, pokud to nebyly ostatní plochy. Potom se to omezilo a takováto stavba může být povolena jedině pokud to má obec (město) v územním plánu, nebo na tomto místě již dříve nějaká stavba byla. Územní plán se tase tak často nedělá, neboť je to poměrně nákladná záležitost. Navíc se k němu kde kdo vyjadřuje..

Další odpovědi
Dochy

Co myslíš tím „mimo obec“? Pokud se nemýlím, pak snad v republice každý kousek patří k nějaké obci. Pokud myslíš za značkou konec obce, tak promiň, ale její jediný význam je k tomu aby určovala kde auta mají jezdit pomalu. 400m elektrika – to není tak hrozný, aby se nedala dovést (a i bez elektriky se dá žít). Voda: můžou mít studnu (ale ani tady není 400m zas ak moc). „Z části v lese“ pokud to není chráněné území, les hospodářskej, je prakticky jedno jestli jej vykází kvůli běžné těžbě nebo kvůli domu… A pokud výměnou jiný pozemek změní na les…

cukrar

Proč by nemohl, je vidět, že Vaše znalosti v tomto smru jsou slabší. Určitě domek leží v katastru nějaké obce. To že značka obce je někda až 400 metrů, to není přeci problém.
jako třeba zde:
https://mapy.cz/za­kladni?x=15.8480192&y=5­0.2626349&z=1­8&pano=1&pid=127­31275&yaw=0.582&fov=1­.257&pitch=0.020

po doplnění-----------
Musíte mi dát odkaz na ten článek o kterém píšete. Páč jen část věty je k ničemu. Já nevím kde co čtete.

Mc Merkurion

… nechci do toho kecat, ale „samot“, jak se u nás těmto stavením říká, je tu požehnaně … a v lese se dosti často stavěj hájenky …

Dvorka88

Každá obec nebo město má prostě svá pravidla, podle kterých tam lze stavět. Já jsem si řešil stavební povolení sám, takže o tom něco vím. Něco jsem zvládnul úplně sám a na něco jsem si vzal někoho. Třeba na požárně bezpečnostní řešení jsem si našel firmu pozarnebezpec­nostnireseni .cz , která to kompletně zpracovala rychle a levně.