Avatar uživatele
bolak

Jak může někdo získat povolení ke stavbě domu mimo obec a ještě částí v lese?

Já myslel že to nejde.. ale nedávno jsem takovej domek viděl. A jakou pak bude mít adresu když je postavenej "nikde"? A kudy tam můžou mít přivedenej proud a vodu, když nejbližší vesnice je asi 400 metrů daleko?
----
cukrar: moje znalosti jsou ve všech směrech slabší :-)

ale teda nezdá se mi to tak obvyklé a běžné, jak to tu popisujete, proč teda když hledám různé články na tohle téma, tak první větička na kterou vždycky narazím je: "stavební úřad může tedy umístit a povolit stavbu pouze v zastavěném území.."? pane cukrář, nechcete mi to vysvětlit když jste takovej zkušenej borec na tohle téma? rád se nechám poučit od odborníka..

Upravil/a: bolak

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1043 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Cca před deseti léty to ještě nebyl problém. Stačilo jenom vyjmout z půdního fondu, pokud to nebyly ostatní plochy. Potom se to omezilo a takováto stavba může být povolena jedině pokud to má obec (město) v územním plánu, nebo na tomto místě již dříve nějaká stavba byla. Územní plán se tase tak často nedělá, neboť je to poměrně nákladná záležitost. Navíc se k němu kde kdo vyjadřuje..

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Co myslíš tím "mimo obec"? Pokud se nemýlím, pak snad v republice každý kousek patří k nějaké obci. Pokud myslíš za značkou konec obce, tak promiň, ale její jediný význam je k tomu aby určovala kde auta mají jezdit pomalu. 400m elektrika - to není tak hrozný, aby se nedala dovést (a i bez elektriky se dá žít). Voda: můžou mít studnu (ale ani tady není 400m zas ak moc). "Z části v lese" pokud to není chráněné území, les hospodářskej, je prakticky jedno jestli jej vykází kvůli běžné těžbě nebo kvůli domu... A pokud výměnou jiný pozemek změní na les...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Proč by nemohl, je vidět, že Vaše znalosti v tomto smru jsou slabší. Určitě domek leží v katastru nějaké obce. To že značka obce je někda až 400 metrů, to není přeci problém.
jako třeba zde:
https://mapy.cz/…

po doplnění-----------
Musíte mi dát odkaz na ten článek o kterém píšete. Páč jen část věty je k ničemu. Já nevím kde co čtete.

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

... nechci do toho kecat, ale "samot", jak se u nás těmto stavením říká, je tu požehnaně ... a v lese se dosti často stavěj hájenky ...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek