led

Jak může někdo souhlasit nebo nesouhlasit s něčím, co nezná?

Ve více diskusích i odpovědích jsem si všimla zajímavého detailu:
V příspěvcích se objevovaly souhlasy i nesouhlasy s tvrzením tazatele či jiného užívatele a v určitých momentech zazněla věta: „Neznám, ale nesouhlasím“, nebo „Neznám, ale souhlasím“.

Proto se ptám, ne osobně, ale obecně:
Jak můžete souhlasit nebo nesouhlasit s něčím, co neznáte?

Přirozeně, mám na mysli dobrovolný souhlas nebo nesouhlas, vyjádření se k otázce, předmětu, nebo ději … ne pod tlakem strachu, násilí a jiné „vyšší“ moci.

Nejlepší odpověď
xxx3

vyjadřovat se k něčemu, co člověk vůbec nezná, je také tady oblíbeným sportem. Naštěstí to provozují jen někteří jedinci.

Další odpovědi
Kepler

Objektivní uživatel by se takto asi vyjadřovat neměl. Vyjadřuje tím jenom svoji domněnku, nebo subjektivní postoj a váha takového vyjádření = 0. Ostatně ve volbách je tak nějak dost podobné (aspoň většinou), až na to že to má následky.

Cenobita

Příčinou je bodovací systém, dostaneš bod za ano i za ne.

Mc Merkurion

… no tak já například nesouhlasim s tím, že je Bůh, a taky ho neznám …

ivzez

Možná by něškodil odkaz na některé takové diskuze.

Já si dokážu docela dobře představit, že někdo nezná
konkrétní případ, ale (ne)souhlasí např. s principem apod.

V takovém případě by ale měl odpověď formulovat jinak.
Jenže to už jsem zase u češtiny/slo­venštiny, nepřemýšlení
nad formulacemi otázek či odpovědí, …

anonym

To teda netuším, naozaj, prečo sú tu tací, čo toto robí.

dubraro

Politici a vyšší management to dělají zcela běžně.

led

Eburo, správne slovensky vaša veta znie:
To teda netuším, prečo sú tu takí, čo toto robia.
Nič v zlom, ale takto to krajšie znie.

Naozaj, ani ja netuším, prečo sú tu takí, čo toto robia a preto som položila túto otázku.