zjentek

Jak může někdo dokázat zmáčknout spoušť tak, aby vznikla takováto fotografie?

Takový snímek musí být nutně přikrášlen, ne snad?>> https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_im­g_QK_N/UXkFIS­.jpeg?fl=cro,0,0,950,150­0%7Cres,1024,,1%7Cweb­p,75

Nejlepší odpověď
anonym

Taková fotografie samozřejmě nevznikne jen tak na automat, je třeba minimálně nastavit dlouhou expozici aby vůbec bylo možné takto zachytit hvezdy na obloze, mít DSLR po celou dobu expozice stabilně na stativu, spodní část fotografie fotit na výrazně kratší expozici a v grafickém editoru (GIMP např.) pak obě expozice spojit pěčlivým výběrem ohraničení obou skládaných částí. Je v tom jistě i řada dalších drobných korekcí. Ale skládání dvou velmi různých expozic je základní finta této fotografie.

Další odpovědi
Ogar 007

Takové a jim podobné záběry vznikají skládáním i 50 snímků… Viz. https://valas­sky.denik.cz/zpra­vy_region/zivot-mezi-hvezdami-rodinou-a-praci-20200716.html

marci1

„Oceněný Horálkův snímek vznikl v noci z 13. na 14. července z vyhlídky na Suchý vrch od Jablonného nad Orlicí. Kometa se nachází v okamžiku, kdy téměř přesně pod ní, hluboko pod obzorem, leží Slunce. Díky tomu namodralý, takzvaný iontový ohon komety míří téměř kolmo vzhůru a lze v něm rozeznat jakési uzliny, které jsou způsobeny reakcí ionizovaného plynu na sluneční vítr, popsal Horálek.
Horizont Suchého vrchu zvýrazňuje světelné znečištění z polského Klodzka, modrý nádech obloze dává svit Měsíce v poslední čtvrti. Na fotografii lze rozeznat i rozhlednu na Suchém vrchu nebo vysílače.“ 🙂

https://www.ty­den.cz/rubriky/ve­da/cesky-fotograf-boduje-u-nasa_545863.html?show­Tab=diskutova­ne

Kepler

Myslím, že takové foto se už dá pořídit s relativně krátkou expozicí. Dnešní velmi citlivé snímače CCD nebo CMOS to umožňují. Kdyby se to fotilo s delší expozicí, hvězdy by se jevily jako čárky (zdánlivý pohyb oblohy).

zjentek

Mimo jiné, takhle vidět kometu, to bych si ji také musel patřičně přiblížit a to by se mně krajina okolo na fotce jaksi rozmazala, si myslím.