Rokio

Jak může malé děcko získat přátele, když nikoho ještě nezná kromě svých nejbližších?

poznámka: Musí splnit podmínku, kterou mu dali rodiče, která zni, že se nesmí bavit s cizími lidmi.

Odpovědi
Drap

Zákaz rodičů neplatí pro děti. Děti hledají přátelé s vrstevníky. Příležitostí je mnoho. Školy, školky, zájmové aktivity, hřiště, náhodná setkání atd. Je to obdobné jak si hledají přátele dospělí.

Kelt

Rodiče mají známé nebo příbuzné a ti mohou mít děti. Dítě si hledá přítele a kamarády mezi těmito dětmi, pak třeba v domě, atd.