Jak může letadlo lítat?

Je snad méně husté než vzduch? Přce není.

Nejlepší odpověď
Olaf

Jednoduše řečeno, vrtule/lopatky atd nahání vzduch na křídla. Díky tvaru křídla je nad křídlem menší tlak než pod křídlem, což letadlo nadzvedává (vztlak). Samozřejmě těch proudů a pohybů a vychytávek je celá řada, ale bude to takto stačit? 🙂

Hodit se může článek níže.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/vedaar­chiv/veda/_zpra­va/349954

Další odpovědi
anonym

Představa, že vrtule, nebo jiné médium (trysk. pohon), nahání vzduch na křídla je možná i komická.Sku­tečnost je taková, že díky rychlosti(existuje tzv. startovní rychlost) je letadlo „nasáváno“ podtlakem vzhůru.Je fakt, že je to umožněno právě tvarem profilu křídla.