Rokio

Jak může křesťan, který nechce být v manželském svazku, uspokojit svou touhu po sexu?

PODMÍNKA: Nesmí se dopustit těžkého hříchu.

Sex je základní životní potřeba. Jak se může uspokojit věřící, který nechce nebo nemůže vstoupit do svazku manželského?

Odpovědi
Drap

Buď to může nahradit modlením, nebo to rozchodit !

Dochy

Sex není základní životní potřeba. Jen potřeba 😉

Roman71

Sex je nedílná součást (i křesťanského) manželského života. Že se lidé, kteří nerespektují Bohem dané zákony pro manželství, dopouštějí sexuálně nevázaného chování, je smutné a často to má své trpké následky.

Pro křesťana, který má nutkavé sexuální touhy, je lepší, když vstoupí do manželství, než aby vědomě hřešil. Manželství umožňuje správně uspokojovat sexuální touhy. Pouze v manželství je pohlavní styk právem považován za zdroj potěšení.

„Ať se tvůj zdroj vody prokáže být požehnaný, a raduj se s manželkou svého mládí.“ (Přísloví 5:18)