marketa54321

Jak může zjistit firma, které zašlu životopis, na jaké pozici teď pracuju?

Ve firmě pomáhám polovinu pracovní doby kolegyni, která je na vyšší pozici, zatím mě ale nikdo nepovýšil, aby mi nemuseli zvyšovat plat…oficiálně tedy dělám na „nízké“ pozici, jejíž název nezní v životopise moc atraktivně, přitom dělám jiné věci… Pokud si tedy do životopisu napíšu rovnou tu „vyšší pozici“, může potencionální zaměstnavatel zjistit pravdu? A jak? Jsem mladá a nevědomá, tak mě omluvte, pokud je odpověď banální :) Díky

Jak může firma, které zašlu životopis, zjistit, na jaké pozici teď pracuju?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nová firma chce zjišťovat, tak většinou zjistí. Je celá řada způsobů, které se používají.

Další odpovědi
ivzez

Na (téměř) každou lež v životopise se přijde.

Napište normálně název své pozice
a pod něj vypište vše, co v práci děláte.

___

A pozor na češtinu!
(Chyby v CV mohou být důvodem, proč Vás ani nepozvou na pohovor.)

PotenCIÁLní (od slova potenCIÁL) zaměstnavatel…

setapouch

Napriklad nekdo muze mit neformalni kontakt s nekym ve tve soucasne praci.

Napis oficialni nazev a vypis, co to obnasi.

lexx

běžně si u přijímacího pohovoru vyžádají jména a telefony kvůli referencím a hodnocení z pracoviště takže šidit se moc nevyplácí, je to deprimující o nás bez nás ale dnes si firmy dělají co chtějí a není na nich metr