Hruskaa

Jak muze dopadnout soudni spor o upravu rodic. odpovednosti a vyzivnem,pokud otec na zaklade gen. testu neni otcem?

Podala jsem navrh o svereni do pece a vyzivne pro dite, kdy se po dohode rozhodlo sverit dite do pece matce a stanovilo se otci vyzivne 1500kc. Ten se nasledne odvolal ke krajskemu soudu, s tim,ze castku neni schopen platit,jelikoz na zaklade gen. testu,ktere si zakoupil z intrnetu pro domaci testovani, zjistil , ze neni biolog. otcem ditete. Krajsky soud neurcil ani vyzivne a ani rod. odpovednost, vratil spor zpet k okres. soudu. S tim ze byl cely spor prezkouman a bylo zjisteno, ze otec je osobou bez prijmu a studentem denniho magisterskeho studia, tzn. neni schopen platit vyzivne. Okresni soud ma tedy rozhodnout o vyziv.povinnosti pro prarodice. Podotykam navrh na popreni otcovstvi nepodal. Do rodneho listu zapsan pred rok a pul sam dobrovoln kdyz jsem mu tehdy nabizela testy dna odmitl. Chci se tedy zeptat jestli tohle jeho domaci testovani bude mit nejaky vliv u liceni. A do jake vyse mohou byt urceny alimenty prarodicum? Oba jsou osv ,maji 2studujici deti. Moji rodice jiz neziji, takze jim nemuze byt urcena vyz. povinnost.

Odpovědi
anonym

Domácí testování soud vůbec nebude brát v potaz, od toho jsou soudní znalci a i tady záleží na soudu, zda jej uzná. Na popření otcovství má student 3 roky od narození dítěte.
Výživné se odvíjí od potřeb dítěte a výši příjmu osoby platící výživné s ohledem na potřeby jejich studujících dětí. Kdysi mi mzdová řekla, že se to pohybuje kolem 10–12% příjmu. Brát s rezervou, neboť soud určí výši a tabulky na to nejsou.