Jak může doktor objektivně posoudit zdravotní stav s ohledem na studovanou školu, když neví jak probíhá třeba praxe

a co žáci např. přesně dělají, jak je škola technicky vybavená (myslím bezpečnostně).

Nejlepší odpověď
www

Má na to patřičné vzdělání. Konkrétní věci, které by mohly ovlivnit tvoje zdraví může zjistit nejrůznějším způsobem. Třeba jen, že se zeptá a možná nejdříve přímo pacienta 😉

Další odpovědi
anonym

Lékař posoudí zdravotní stav opravdu objektivně. Oni totiž existují i dorostoví lékaři, kteří chodí do jednotlivých závodů a na školy. Mají své ordinace zařízeny na určitou věkovou skupinu pacientů a o té vědí víc, než byste si dokázal představit. I závodní lékaři obcházejí pracoviště svých pacientů a kontrolují dodržování pracovních podmínek ze zdravotního hlediska. Nemyslete si, že lékař svůj posudek zpracovává pohledem z okna. K tomu, aby svůj názor mohl podložit, má Vaši lékařskou dokumentaci a při nejmenším teoretické znalosti místa, na kterém budete pracovat.

mosoj

Každý pořádný lékař se celoživotně vzdělává.
Navíc je zásobován tlustými směrnicemi, pokyny, a odbornou literaturou.

venkovan

Buď lékař školu zná (nejde o její vybavení, ale o její činnost, zaměření k profesi) a nebo se podívá do tlusté knihy kde najde povolání – profesi a u ní jaké zdravotní předpoklady pracovník musí splňovat. A jestli je ta škola v Horní Dolní je šumafuk, protože on posuzuje k profesi.