Michal Kole

Jak může dojíždějící studentka/stu­dent/žákyně/žák využít efektivně čas na zastávce a pak v autobuse/vlaku ?

Uvažujme situaci, že nemá tablet, kde by mohl mít naskenované učebnice i z jiných předmětů a grabnuté jazykové poslechové CD na na angličtinu nebo němčinu.

Tahat se s papírovmi knihami a sešity navíc je trochu nepohodlné.

Psát úkoly na klíně na lavičce jde asi blbě, rýsovat už vůbec ne, Co když škola vyžaduje rys na PC to si už vážně nedovedu představit jak to dělám na zastávce, když bus vlak mi jede až za dvě hodiny a hodinu v dopravním prostředku, ráno zabitá hodina, odpoledna zabitá hdoina + dvě hodiny čekání.

Nejlepší odpověď
Drap

To si musí každý přizpůsobit podle sebe. Může se tžeba učit. Z učebnice to neni problém ani v dopravě ani na zastávce. Nebo opakovat slovíčka. Za mých mladých let nebyla žádná podobná elektronika a taky jsme se učili ve vlaku a autobuse aby jsme ušetřili čas.

Další odpovědi
RedC22

Jediný efektivní využití (na který jsem zatím přišel) tohodle času je, že si ve vlaku před písemkou nebo zkouškou v klidu vypiju nezbytnou dávku energy drinku. Maximálně si u toho na kindlu pročtu slajdy z přednášek.

Lucijej

Já vždycky, když někam jedu, přejíždím, dojíždím (a neřídím) nebo jenom sedím u doktora v čekárně, tak si vždycky s sebou berou knížku, vždycky. Jestli neuneseš knihu v tašce, tak jsi s fyzičkou opavdu špatně, jinak to je ubohá výmluva – né všechny knihy jsou dvoukilové bichle, nebo případně účení se dají udělat výpisky nebo třeba okopírovat patřičné stránky, takhle jsem to dělala celé čtyři roky, když jsem dojížděla do školy a dneska bych to neměnila se sebelepším tabletem.

honza19hk

já vždycky v buse chrápal.Co jiného tam také dělat..