postcd

Jak může být zdravotně závadný pepřový sprej pokud je dejme tomu 7 let prošlý a stříknu ho někomu do obličeje?

příklad spreje: http://aukro.cz/kasr-slzny-sprej-peprak-peprovy-sprej-extreme-i5783856912.html

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě nijak. A když ho někomu foukneš do ksichtu před expirací, tak mu jako nic nehrozí?
Pokud bude prošlý, spíš už nebude tak účinný, taky třeba už nebude tolik stříkat, zkrátka ty látky se v něm budou pozvolna rozpadat, ale nějaký rychlý průběh bych neočekával, spíš se jedná o to, že se výrobce sichruje a garantuje funkčnost po určitou dobu. Nějaký ten rok navíc vadit nejspíš nebude.