terry

Jak může být SPZ s číslem 0000 ?

Viděla jsem na autě SPZ 2J5 0000. Přek­vapilo mě, že číselná řada nezačíní 1.
Doplňuji:
A proč jich musí být 100? Proč nemůže být číselná řada 0001 – 9999?

Nejlepší odpověď
pl4toon

Nula je také číslo ;)

Další odpovědi
anonym

Prej za 10 000 Kč si můžete navolit SPZ jakou chcete ;)

cukrar

na řadě je 10 značek, 01–99… to je málo, takže je 00–99. To je 100 ks.

Značky se zatím nelze koupit, dokud neschválí 56/2001
Doplňuji:
na řadě je 100 znače, omlouvám se za překlep

NemamSlov

neviem ako je to v cesku, ale na slovensku ked si priplatis tak mozes mat rozne znacky, napr. KUKO, 6666, proste aku si vymyslis, ale sa mi zda ze sa to neda uz od tohto roku ale vidno stale auta s takymito znackami :)

cukrar

Páč tak je to v matematice. od 0 do 99. Páč je to dvojková řada, 100 čísel se musí vejít. Proč 100, páč je to po stovkách a ne po 50kách..
Jinak nevím jak vysvětlit matematiku..
Omlouvám se.