Alexxx1

Jak může být 2+2=100 nebo 2+2=11 ?

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

dvojková a trojková soustava, ale hodně nešťastně zapsané…

Další odpovědi
arygnoc

nešťastný zápis.

logicky znie
2+2 (desiatková sústava)=100 (dvojková sústava)
2+2 (desiatková sústava)=11 (trojková sústava)

zápisy 2+2=100 nebo 2+2=11 sa v matematike nepoužívajú, zaujímavé možno ako (nepríliš šťastne volená) hádanka.

;-Q

gecco

2+2 může být 100, ale použití rovnítka je v tomto případě nepříliš vhodné…
Zato pravdivost 2+2=11 si v tuto chvíli nějak neumím představit (ale možná už jen ´blbě vidím´).

Zkus se popídit po číselných soustavách…
😉

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Čí­selná_soustava
Doplňuji:
Kruciš – fakt už blbnu…
😉
Díky za nakopnutí, KdoSiOdJinud, jo 2+2 by mohlo být 11…
😉

klumprt

Odpovědi dosud poskytnuté jsou v pořádku. Pokud ovšem sami svévolně budeme definovat operaci ozačenou jako „+“, tak je možné víceméně cokoli.