Michal Kole

Jak může 3/4 čechů používat internetové bankovnictví, když počítač s internetem má doma cca 1/2 lidí ?

Čerpám z článku http://zpravy­.e15.cz/domaci/e­konomika/inter­netove-bankovnictvi-vyuzivaji-tri-ctvrtiny-cechu-832994
Doplňuji:
Doplňuji zprávu Českého statistického úřadu o počtu PC a internetu v domácnostech http://www.czso­.cz/csu/tz.ns­f/i/na_internet_je_pri­pojeno_62_ces­kych_domacnos­ti_ze_sta20111129

Nejlepší odpověď
anonym

Možná jedno připojení může využívat více členů domácnosti?:D

Další odpovědi
anonym

Špatně porovnáváš – v odkazu se dozvíš, že přes 90% domácích PC má internetové připojení.

  1. Jedno připojení je na domácnost, kde uživatelů může být několik a každý může mít i více účtů.
  2. E-banking lze používat i odjinud (produktivní v práci nebo senioři od dětí, či dostupných poboček, bezplatná síť v MK, nemluvě o internetových kavárnách a wifi přes NB ve většině veřejných prostor, dokonce i v autobusech Student agency a vlacích Regio jet.)
  3. Já mám např. 1 připojení, ale trojí ebanking.

ad česílko – na mobilní připadají zatím jen 2%.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­ternet#Zp.C5.AF­soby_p.C5.99i­pojen.C3.AD_k_In­ternetu

anonym

mobilní banking

SonsyMite

Možná tak 3/4 z 10% té 1/2 čechů

Syd

Asi myslej 3/4 z těch, kteří maj bankovní účet.

Funna

3/4 z těch co mají bankovní účty…to je přece jasné, ne? oni většinou ti, co nemají počítač, nemají ani bankovnictví…viz důchodce, co si celoživotní úspory, o které je pak někdo obere. ukládájí doma…

anonym

Nějakej zamindrákovanej čilouš opět smázl odpověď, takže jen doplním citaci z tvého vlastního odkazu, kromě domácností bys měl připočíst i NB s wifi připojením- viz:
Víc než polovina domácností má přenosný počítač a používá bezdrátové připojení k síti. Čtvrtina domácností má k dispozici dva a více počítačů.
Kromě toho na 1 připojení domácnosti bývá několik uživatelů, z nich ještě každý může mít i několik účtů.