Avatar uživatele
Registrovaný

Jak musí být dlouhá přestávka na oběd ve škole?

Mám dotaz - ve škole máme v úterý rozvrh, ve kterém je vyučování do 3 a není žádná odpolední přestávka na oběd. Jedeme tedy hodiny přes přestávku, abychom měli aspoň nějakých 15 minut na oběd, ale to se nestíhá a učitelka je pak naštvaná, že chodíme pozdě a už nám posledně vyhrožovala, že nám dá neomluvenou. Existuje nějaká vyhláška určující, jak mají být dlouhé přestávky pro studenty? Vím, že pro normální práci musí zaměstnavatel poskytnout alespoň 30 minut.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jestli jsem to pochopila správně, tak minimálně 30 minut.
" Vyhláška č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky :

(5) Přestávky mezi vyučovacími hodinami jsou nejméně desetiminutové. Během dopoledního vyučování, zpravidla po druhé vyučovací hodině, se zařazuje alespoň jedna přestávka v délce nejméně 15 minut. Přestávka mezi dopoledním a odpoledním vyučováním trvá nejméně 50 minut. V případech hodných zvláštního zřetele lze zkrátit některé desetiminutové přestávky na nejméně 5 minut a přestávku mezi dopoledním a odpoledním vyučováním na nejméně 30 minut. Při zkracování přestávek ředitel školy přihlédne k základním fyziologickým potřebám žáků." :-)

Zdroj: http://info.edu.cz/cs/node/554 84

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Nám to na střední jednou zkrátili na 25 minut z původních 30, ale to nevydrželo ani měsíc, že prý podle nějaké vyhlášky to musí být minimálně 30 minut, ale už je to nějaký pátek zpátky, možná se něco změnilo


Avatar uživatele
Zlatý

O jakou školu (ZŠ/SŠ) jde? Kolik žáků chodí na obědy?

Jak úterní rozvrh přesně vypadá? Kolik máte v úterý
vyučovacích hodin a v kolik hodin začíná vyučování?

Situaci řešte s vedením školy.
(Vyučující ani školní jídelna nemohou rozvrh upravit.)


Avatar uživatele
Zlatý

Chápu,že od mých školních let se zřejmě na školách dost změnilo,ale když jsme měli odpolední vyučování,tak jsme na oběd měli skoro hodinu,do jídelny jsme museli docházet asi 10 minut tam a 10 minut zpátky,samozřejmě ve stejnou hodinu měly přestávku i ostatní školy a třídy a jedna škola to měla i blíž a někdy byla i fronta až na schody a taky jsme někdy (někteří)nestíhali chodit na odpolední hodiny včas.

Nemůžete jít na oběd až po vyučování,tedy až ve tři?Samozřejmě podle toho,do kdy je jídelna otevřená,můžete tuto situaci vysvětlit i učitelce(které je to evidentně jedno).Domluvit se s jídelnou asi bude snazší.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Valdis

Střední průmyslová škole, rozvrh zde: https://titan.spsostrov.cz/… , je potřeba nahoře vlevo zadat třídu E1. na obědy chodí asi tak půlka školy, možná víc, těžko říct.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1983
Zlatý standa 1250
Zlatý ivzez 784
Zlatý mosoj 666
Zlatý gecco 534
Zlatý led 502
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 417
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.