Avatar uživatele
redy

Jak musí bejt tlustá zeď, na kterou se připevní kuchyňská linka?

Jedná se o zeď, na kterou se připevní kuchyňská linka.

Na chalupě chci zmenšit kuchyň, abych měla místo pro vanu, neb sprcháč je pro mně nedostačující.

Materiál si obstarám sama, tak abych věděla, jak silný to má bejt.
Dělat se to nebude hned, tak ať jsem trošku v obraze.
Děkuju

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, briketka10, zzzzz před 2570 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Mám horní skříňky pověšené na ytongu 10. Provedl jsem ale roznesení váhy do celé zdi pomocí páskového železa, prošroubovaného po celé délce, na které jsem potom skříňky upevnil. Drží to již 30 let.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom z jakého materiálu. Když se na to připraví sádrokarton, neni problém zavěsit linku na sádrokarton. Cihlová zeď by měla linku unést i kandka, pokud máš dostatek místa bude lepší třicítka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Z vlastní zkušenosti vím, že sádrokartón neudrží skoro nic, leda obrázek. Drolí se. Jedině provrtat durch a šroub chytit z druhé strany matkou se širokou podložkou. Kantka z plné cihly (dutá je už úplně na h…kvůli vrtání) taky nemusí vydržet, záleží jak těžké ty zavěšené skříňky budou. Je ale dost jiných materiálů na příčky, radši bych se zeptal u odborníka ve stavebninách.
Jinak rozměry novodobých pálených cihel jsou 290 × 140 × 65 mm. Kantka znamená tu nejtenčí zeď.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Při použití sádrokartonu se dává výztuha za sádrokarton a unese skříňky linky bez problémů.

před 2570 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek