redy

Jak musí bejt tlustá zeď, na kterou se připevní kuchyňská linka?

Jedná se o zeď, na kterou se připevní kuchyňská linka.

Na chalupě chci zmenšit kuchyň, abych měla místo pro vanu, neb sprcháč je pro mně nedostačující.

Materiál si obstarám sama, tak abych věděla, jak silný to má bejt.
Dělat se to nebude hned, tak ať jsem trošku v obraze.
Děkuju

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám horní skříňky pověšené na ytongu 10. Provedl jsem ale roznesení váhy do celé zdi pomocí páskového železa, prošroubovaného po celé délce, na které jsem potom skříňky upevnil. Drží to již 30 let.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom z jakého materiálu. Když se na to připraví sádrokarton, neni problém zavěsit linku na sádrokarton. Cihlová zeď by měla linku unést i kandka, pokud máš dostatek místa bude lepší třicítka.

Kepler

Z vlastní zkušenosti vím, že sádrokartón neudrží skoro nic, leda obrázek. Drolí se. Jedině provrtat durch a šroub chytit z druhé strany matkou se širokou podložkou. Kantka z plné cihly (dutá je už úplně na h…kvůli vrtání) taky nemusí vydržet, záleží jak těžké ty zavěšené skříňky budou. Je ale dost jiných materiálů na příčky, radši bych se zeptal u odborníka ve stavebninách.
Jinak rozměry novodobých pálených cihel jsou 290 × 140 × 65 mm. Kantka znamená tu nejtenčí zeď.

Drap

Při použití sádrokartonu se dává výztuha za sádrokarton a unese skříňky linky bez problémů.