mirdahh

Jak mohu zníčit tesaříka v krovech

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde jsem našla toto
osobní zkušenost nemám

http://www.zah­rada.cz/forum/skud­ci/jak-se-zbavit-tesarika-krovoveho-80254/?stranka=

Další odpovědi
venkovan

Nejlépe ohněm a potom udělat střechu z ošetřených trámů. Ale je dobré mít dobře pojištěn dům.
A pokud nechcete oheň tak záleží kolik ho v krovech máte. Sem tam nějakého lze zahubit stříknutím vhodného insekticidu do jeho díry ve dřevě, jinak se natírají (stříkají) celé krovy. Tento nátěr zpravidla nepronikne až k larvě, takže působí až na brouka který ze dřeva vylézá.
Není od věci oloupat na krovech všechny zbytky kůry – často právě k nim samička klade vajíčka.
Pokud je větší výskyt – řešil bych to odbornou firmou. Jednak mají vybavení (respirátory apod.), na fakturu by měla být i záruka na práci a hlavně mají větší šanci koupit kvalitnější přípravky které nejsou v maloobchodní sí­ti.

Zdroj: život