KK-15

Jak mohu změnit číslo sim karty?

Dobrý den, nedávno mi byla nabídnuta nová sim karta a výhodnějším tarifem, kterou jsem přijala. Nicméně z pracovních důvodů, by pro mne bylo výhodnější zachovat si staré telefonní číslo. Myslíte, že by bylo možné změnit číslo nové sim karty za to staré? Děkuji..

Odpovědi
anonym

Domluv se s tím, kdo ti nabídnul novou SIM, aby ti nepřiděloval nové tlf. číslo, ale své stávající číslo si k tomuto operátorovi*) přenes**) – pokud toto číslo u stávajícího operátora není vázáno nějakou smlouvou, musí ti to umožnit (pokud je, nejprve se z podmínek smlouvy musíš vyvázat – např. něco doplatit).
___
*) pokud by se jednalo o stejného opa, je to jednodušší – prostě si výhodnější tarif pořiď ke stávajícímu číslu
**) viz http://www.ap­ms.cz/pro-spotrebitele/prevod-telefonniho-cisla

zzzzz

Pokud se jedná o paušál, tak se na tom dohodnout dá. Zajdi si do prodejny operátora nebo si zavolej na jeho infolinku. Také jsem si takto měnila číslo.