dennis15

Jak mohu zjistit… Prosím o vysvětlení – nechci výsledek, děkuji.

Jak mohu zjistit největší dvojciferné číslo, které je dělitelné zároveň 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10?

Nejlepší odpověď
MacChill

Ji od nejvyššího dělitele – 10 z těch čísel se dá dělit nejméně čísel – 10,20,30,40,5­0,60,70,80,90 -to jsou všechna 2ciferná čísla která se dají dělit 10. Pak si vypíšeš všechny dvou ciferné násobky devíti… Společně devíti a desíti se dá dělit pouze jedno číslo, takže máš vyhráno

Další odpovědi
anonym

Předpokládám, že jde o dělení beze zbytku.
Potom takové číslo neexistuje.
V této řadě jsou prvočísla 2,3,5. Tím pádem je nejmenší společný násobek 30. Ten ale nevyhovuje dělitelnosti čtyřmi.
Další násobek je 60 = nejde dělit 9
Další je 90 = nejde dělit 4.