Avatar uživatele
aktusim

Jak mohu zastavit developerský projekt, který se mi chystá blízko mého pozemku?

Bydlíme v klidné obci u lesa. Dozvěděli jsme se, že blízko se má budovat developerský projekt, kde bude spousta nových obytných domů. Mohu s tím jako soused vedlejšího pozemku něco dělat? Nebo jen svými připomínkami pouze projekt oddálit nebo ho mohu i nějakým způsobem zastavit? Prosím, poraďte, jsme zoufalí. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? eLx, Pájo před 4031 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Jako sousedé jste účastníci územního řízení, a můžete v územním řízení uplatnit tzv. námitky, což není nic jiného než vyjádření se k předloženému záměru a vznesení případných protestů nebo nesouhlasů s podobou, uspořádáním, velikostí atp. záměru. V rámci námitky musíte uvést skutečnosti, které zakládají Vaše postavení jako účastníka řízení (tzn. zejména, že jste majitel sousední konkrétní nemovitosti apod.), a důvody podání námitek. V rozhodnutí pak stavební úřad o námitkách účastníků řízení rozhodne; pokud by se tak nestalo, je to vážná chyba územního rozhodnutí a je třeba se proti němu odvolat.

Jak námitky, tak připomínky je nutno podat na podatelně stavebního úřadu do konání tzv. veřejného ústního jednání. Kdy a kde se toto (všem přístupné) jednání koná, se dozvíte právě na úřední desce nebo na vyvěšené informaci o záměru.

Námitky by měly být založené na nějakých reálných podkladech, to, že se vám projekt nelíbí, nic neznamená.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada