Razhel

Jak mohu zaheslovat počítač tak aby ho ani např. v opravně neotevřeli nebo tak něak,jde to vůbec ? :D

Odpovědi
lukas.zmizik

A co by ti měli nebo neměli otevírat? Můžeš si hardwarově zaheslovat systémový disk… pokud to umožňuje… ale asi záleží, co si tam chceš nechat opravit, protože když to bude něco, co se musí po opravě otestovat za běhu tvého systému, pak pochybuji, že se ti za to někdo zaručí…

Hamon

Každá šifra jde dešifrovat – je to jen otázka vynaložených prostředků. Pro normální účely je dostatečný RSA nebo AES.

ivzez

Za mnohem rozumnější považuji zálohovat si důležitá data externě
(externí HDD, CD, …)
a do opravny předat „prázdný“ PC – jenom se systémem.