Odpovedi18

Jak mohu užívat více doplňků stravy?

Mám třeba 7–8 druhů minerálů (jód,horčík,vápník atp) a jak je mám užívat? Všechny dohromady nebo jeden po jednom za nějáký časv

Nejlepší odpověď
Hlada

Nepoužívat.
Zdravý člověk žádné doplňky stravy nepotřebuje. Jde jen o reklamní a obchodní záležitost. Nemocnému předepíše potřebné léky lékař a určí mu dávkování.

Další odpovědi
Edison

Po poradě s odborníkem.

Doplnění: Lepší je upravit stravu a životní styl.

aliendrone

Přečti příbalové letáky – to jako první. Poraď se s LÉKAŘEM, to za druhé. Za třetí bych Mg, Ca apod. minerály řešil minerálkami či vhodnou skladbou stravy. Tyhle „prospěšné doplňky“ stejně moc nepomáhají a mohou v některých případech i škodit – proto ten lékař (zná tvoji anamnézu).

Arne1

Poraď se s lékařem nebo s lékárníkem.

ivzez

Souhlasím s odpověďmi, které radí doplňky nepoužívat.

Vhodná je změna stravy tak, aby člověk žádné doplňky
nepotřeboval → nebo jen výjimečně např. vitamín D přes zimu.

Poraďte se se svým lékařem a změňte stravování.

Poznámka:
Terry nemá pravdu, žádný člověk nepotřebuje doplňky stravy!
Existuje pár výjimek, ale ty bychom neměli radit obecně.

terry

Není pravda, že člověk potr.doplňky nepotřebuje.
Nikdo není tak úplně a zcela zdravý, aby mu nic nechybělo.
V ovoci a zelenině toho již moc není.
Záleží na tom, co bereš. Pro něco je vhodnější dopoledne, něco je lepší odpolko a někde to je jedno.
Něco je také lepší až po jídle. A nezapomeň, že něco se užívá s přestávkami. Třeba Echinacea. Ale to není minerál 🙂
A také je dobře využít synergického efektu. V některých případech.

Edison

Terry, ale zdravý organismus se s určitým nedostatkem jednotlivých látek tak nějak dokáže srovnat i bez doplňků stravy. Obdobně zdravý organismus jistou míru škodlivin dokáže bez následků, nebo se snadno napravitelnými škodami snadno vyloučit. Základ je v pestrosti, v nepřežírání se… jinak by mohlo snadno dojít k intoxikaci organismu tím, co si myslíme, že nám chybí.