Justin1

Jak mohu překonat svou omezenost?

Rutinní věci se dokážu naučit tak, že vychytám všechny chyby, ale když je třeba okamžitě řešit situace, které průběžně nastávají, tak bývám nervózní a dokážu jenom čumět nebo zbrkle udělat něco nepromyšleného, protože na lepší řešení a na potřebné souvislosti si tak rychle nevzpomenu. Někdy se potřebuji zastavit a zamyslet se, jestli jsem na něco nezapomněl, ale když už se na mě tlačí něco dalšího, tak to neudělám. Jak naučím svůj mozek pracovat rychleji, aby to nebylo na úkor kvality? Nejedná se o práci, potřebuji zvládat svoje děti a situace, které vytvářejí.

Odpovědi
elkon

To bude asi těžké, některé vlastnosti jsou vrozené.

Dochy

Mívám někdy podobný problém. Obávám se, že s některé věci nezměníš, ale můžeš se s nimi naučit pracovat. Například si uvědomit, že je něco nad Tvé síly a mít pro některé případy připravený plán – třeba i ten, že na chvíli „předáš velení“ tomu ve svém okolí, o kom víš že pro tuto situaci má lepší předpoklady.

Kelt

Tím, že si stanovíš nové normy, hodnoty, hranice. Vše záleží na našem přístupu. Jistě můžeš vyhledat v literatuře nějakou pomoc, nebo se účastnit kurzu, semináře na toto téma. Nebo si můžeš pomoci sám. Nikdo jiný to za tebe neudělá. Pokud třeba práci zvládáš, ale doma to nezvládáš, tak změň přístup, neměj na ostatní takové normy jako v práci a pod. A rozeber si nějakou situaci, která se ti konkrétně stala. Co jí předcházelo a jak to dopadlo. Co jsi dělal ty a jak se zachovali ostatní. Zeptej se jich, proč se tak zachovali. A snaž se reagovat stejně. Možná zjistíš, že ti v tom něco brání. Všechno má svou příčinu. Když půjdeš po okraji propasti a několikrát tam spadneš, tak se možná poučíš, ale když tě někdo upozorní na nebezpečí, tak tam nebudeš chodit budeš jednat jinak.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.