Avatar uživatele
pepuz

Jak mohu odhlasit svou pritelkyni z trvaleho pobytu?

Ahoj.Vim,ze toto tema uz se tady mnohokrat probiralo,ale podobny pripad tomu memu jsem tu nenasel…
Mam rodinny domek,ktery je psan pouze na mne a pred 2 roky jsem si nasel pritelkyni,kterou jsem po case k sobe prihlasil k trvalemu pobytu.Bohuzel nas vztah neklape,pritelkyne zacala hrozne pit a lhat mi a tak ted resim,jak se rozejit.Jen je pro me strasak ten trvaly pobyt.Pritelkyne se ke me nastehovala z podnajmu.Muze mi prosim nekdo poradit,jak ji mam odhlasit z trvaleho pobytu?Predem dekuji za radu.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3821 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

V první řadě s přítelkyní ukonči vzhtah a vyzvi ji, aby se odstěhovala. V normálním případě by to mělo stačit. Stanov pevný termín do kdy má odejít.
Trvalým pobytem není dán žádný právní podklad k tomu, aby si na bydlení ve tvém domě dělala jakékoliv nároky. Je to tvůj dům a neodejde-li dobrovolně, tak jí doporučeně pošli vyrozumění, že od určitého data ji nepustíš do bytu, klidně vyměň zámky nebo jí odeber klíče, její osobní věci vystěhuj do nějakého prostoru, kde by se tyto věci nepoškodily a kde by si je mohla po dohodě s tebou vyzvednout. Kdyby byly problémy a musel ses obrátit na soud, tak použiješ tento dopis s výzvou k vystěhování. Trvalý pobyt by si přítelkyně měla vyřešit po odstěhování z tvpho domku sama. Pokud to neudělá, tak zajdi na úřad a požádej o zrušení trvalého pobytu této osobě sám. Bude na to třeba mít svědka, že dotyčná se k určitému dni odstěhovala a že u tebe už nebydlí. Některé úřady se o bejdou i bez toho. Neboj se, nebude to tak složité, jak se ti to jeví teď.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Vepište odpověď… https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=zru%C5%­A1en%C3%AD+trval%C3%A9ho­+pobytu&source­id=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Nejhorší na tom bude, abyste ji dokázal vystěhovat. Pak stačí 2 svědci, kteří potvrdí, že ve Vašem domku již nebydlí a můžete ji na Úřadě zrušit trvalý pobyt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Nejlépe ti poradí na městském úřadě, tam, kde jsi ji k trvalému pobytu přihlásil. Neboj se toho a zajdi tam. U mě, co se týkalo mého bytu v OV, stačilo na obecním úřadě sepsat čestné prohlášení, že manžel pije a pak mě ohrožuje. A že u mě nemá žádné své věci a žádám o jeho odhlášení a přehlášení na adresu obecního úřadu. Jeho věci jsem vystěhovala do sklepa, kde si je později vyzvedl a vyměnila jsem zámky. Obecní úřad přítelkyni obešle oznámením, kde má možnost se sice odvolat, ale pochybuji, že by to tak hrotila a že by se vůbec pokoušela za každou cenu zůstat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek