Jak mohu nemít signál na domácí WiFi?

Koupili jsme si monstrózní mobilní internet. Jenže se o něj musíme podělit (routerem), čímž vzniká mé peklo na zemi. PC nemá integrovaný WiFi adaptér, pročež se musel pořídit externí. A to TP-Link USB adapter. Vcelku je pak smutné sledovat, jak kvůli adaptéru jde veškerá rychlost mobilního internetu do kytek. 100% signálu – i když to mám doslova za zadkem – jsem nikdy nečekal, avšak jinému to může přijít logické. Avšak že mi vypadává s tím, že není žádný signál – to už je moc… Copak to je fyzicky možné, když adaptér od routeru dělí jediná zeď? (Za mými zády.) Lze s tím cosi na Windows 7 udělat?

Odpovědi
anonym

  1. můžeš adaptér nadměrně stínit (pořiď si USB prodlužku a umísti jej jinam)
  2. můžeš mít špatně nakonfigurovaný router (´mlátí se´ ti tvá wifi s jinou)

___
…„jak kvůli adaptéru jde veškerá rychlost mobilního internetu do kytek“… – jakou máš – reálně, rychlost připojení, že tě omezuje 150 Mb wifi?? (předpokládám, že jedeš na „n“)…
😁