Avatar uživatele
nyjono

Jak mohu na stránkách, kam vstupuji, odmítnout cookie? Bývá tam pouze rozumím nebo souhlasím.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gecco před 2560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odmítnout cookies je možné a-priori v nastavení prohlížeče…
😉
http://www.in­foblog.cz/pou­zivani-cookie/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Musím konstatovat, že McMerkurionova informace je dezinformace, není to pravda. Správná je odpověď gecca, s tím, že lze přidat výjimky pro jednotlivé servery, ať už v implicitním stavu povolených či zakázaných cookies negativní či naopak pozitivní výjimky. To, co se objeví na webové stránce při její první návštěvě, je pouze upozornění, že stránka cookies provozuje. Křížek na zavření mít může a nemusí, ale má stejnou funkci jako přítomné tlačítko „Souhlasím,“ „Rozumím,“ „OK“ a podobně, nemá funkci odmítnutí. Například na odpovedi.cz mají zakázané cookies jeden z následků, že se nelze přihlásit pomocí Google+ (jak to dělám já). Jedno z cookies taky řídí ten informační panel o cookies. Když navšívíme stránku podruhé a po další krát, tak je tam cookie, díky kterému už se ten infopanel nezobrazí.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?led Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nekecej, je tu toho vždycky i takovej křížek,kterým, když to zavřeš, dáváš najevo, že nesouhlasíš …

… sem si to myslel podle toho, že se mi to tam furt objevuje, přestože jsem to zakřížkoval, což v případě, že znamená jen souhlas, by se mi to nemělo vícekrát objevit …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

V zmysle zákona (EU) internetová stránka musí svojho návštevníka informovať o používaní cookies. Kliknutím na krížik pri upozornení nevyjadrujete svoj súhlas, ale len potvrdenie, že ste informáciu čítali.
Vy ako užívateľ môžte:
1 – súhlasiť, alebo nesúhlasiť s používaním cookies
2 – Ale okrem toho jestvuje aj možnosť inštalácie pluginu Adblock v prehliadači, ktorý blokuje cookies. Potom bude na vašom rozhodnutí, ktorej stránke povolíte cookies a ktore nepovolíte. Táto blokovaná stránka vás síce bude neustále upozorňovať, že „blokujete cookies a oni vám nemôžu posielať,… blaablabla“ ale nemusíte si to všímať.
3 – nemusíte navštevovať stránky, ktoré na vás vyvíjajú nátlak

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Třeba se musí ukládání tímto způsobem odsouhlasit. Já tu lištu odstraním Adblokem, a už se mi na stránce vícekrát neobjeví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Dík, křížkem to zavírání, ale v domnění, že to je automaticky souhlas.
Takže – dobrá zpráva 🙂

před 2560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… tak to jsme byli dva … špatná zpráva …

před 2559 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek