Lubínek

Jak mohu dostat barvu ze staré dřevěné sošky?

Jak mohu dostat barvu ze staré dřevěné sošky? Soška je cca 42 cm vysoká. Nyní má oddělené obě ruce a nohy. Soška byla natřena několika vrstvami barvy. Tu nejhrubější volnou barvu jsem již oškrábal, ale spodní barva dost drží a bojím se, že poškodím dřevo použiju-li nějakou škrabku. Myslím si, že by to chtělo nějakou chemii, ale bojím se aby se nepoškodilo dřevo.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Existuje odstraňovač nátěrů.Na účinek se můžeš zeptat na prodejně.