rudolf.th

Jak mohu donutit Facebook, aby mi dovolilo registrovat se pod jménem, který jsem se zvolil?

Facebook mi odmítá jméno, pod kterým se chci zaregistrovat. Je to pravda, že se nechci registrovat pod skutečným jménem, ale pod svým nickem, který sestává z mého křestního jména a z prvních dvou písmen příjmení, čili takto: Rudolf Th.

Jak vím dosáhnout, aby jako příjmení přijalo tu „zkratku“ Th?

Někdo mi radil, že ať se nějak zaregistruji, a pak si už můžu libovolně přepsat své jméno. Je tomu naozaj tak? Přijme pak za příjmení to Th? Nebude to pro něj příliš krátké?

Odpovědi
A.d.a.m.

Podle pravidel Facebooku musíš uvést své pravé jméno. Pokud jej neuvedeš, riskuješ časem smazání svého profilu. Nestalo by se to poprvé.

Více v nápovědě na https://www.fa­cebook.com/hel­p/www/112146705538576.

quentos

Ohledně toho přepsání: to bejvávalo, dnes už to bohužel nejde. V současné době je změna jména na FB možná jen na základě zaslání kopie/scanu občanky.