Avatar uživatele
zjentek

Jak mohou v Číně a Indii používat 9evítimístná telefonní čísla, když jejich populace čítají miliardy?

9evítimístná čísla bez předvolby!

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? autacek před 2110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Možná to bude tím, že používají čísla více než devítimístná 😉
http://czech.cri­.cn/321/2009/07/21/1s938­13.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nejspíš proto, že většina těch lidí ani neví, jak ten telefon vypadá. Pokrytí telefonní sítí asi taky nebude nic moc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Muffz

V Číně se nepoužívají mobily stejně jako u nás. Tam se využívá aplikace od alibaby, kde člověk najde vše, včetně komunikačního prostředí (náhražka našeho facebooku). Je to úplně jiný svět, který se „zvenčí“ těžko dá chápat, ale oni jsou na něj zvyklí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Devítimístné číslo z deseti s ohledem na pořadí a opakování znamená 1 miliardu variací.
Osmimístné číslo by znamenalo 100 milionů variací.

Dále obsahuje čínské číslo předvolbu do 28 oblastí. Což je spolu s vlastním číslem dost variací i pro Čínu!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Pokud bych uvažoval stejnou délku telefonního čísla jako u nás (3 + 9 = 12), tak v Číně je to 2+10, protože jejich předvolba je dvoumístná (86). Tím pádem mají 10× větší prostor pro čísla než my.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Keplere, tímhle to zřejmě nebude. Někdy je zvláštní, jaký obraz si my Evropané tvoříme třeba o Indech. Mohl bych to rozvést, ale jen konstatuji, že po návratu z dlouhodobého pobytu v Indii jsem se v ohledu k telekomunikacím, jejich produktům, osvětě veřejnosti a pokrytí, cítil tady „u nás“ tak trochu jako v pravěku, když to srovnám s Indií.
Pro zajímavost: long distanc (EU, USA) jsem prostřednictvím „indických“ operátorů Airtel a Vodafone volal za cirka 20českých haléřů/min. (muselo být na pevnou) s výtečným signálem a to prosím z takových „zádelí světa“, že by mně tady nikdo nevěřil, kam až se dá s mobilem zalézt. ;) Takže nevim nevim, ale odpověď neodsuzuju, kdo ví…

před 2109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já si nemyslím, že by všichni byli 100 let za opicemi, záleží jaké končiny Indie jsi navštívil. Jak v Indii, tak i v západních oblastech Číny, prostě v odlehlejších oblastech ještě nemají ani elektřinu. Mimochodem s těmi devítimístnými čísly jsi nás tak trochu lakoval. Jak je vidět z další odpovědi, tak v Číně to vypadá 8místná čísla, ale každé město má ještě předvolbu.

před 2109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

;) ;) ;) je to pravda, lakoval, ale v Indii pamatuji 9-místná. Ale je to 10let, takže možná zase lakuju ;)

před 2109 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování