ReHu

Jak mohou lidi „skočit“ na 10% úrok?

Doplňuji:
Slibovat 10% zhodnocení.

http://www.no­vinky.cz/krimi/257206-udajny-cekatel-na-pohadkove-dedictvi-pripravil-lidi-na-ostravsku-o-170-milionu.html

Nejlepší odpověď
kapka

Otázka se dá pochopit různě, to je fakt. Já jsem si ji pro sebe pochopila tak, že je někde napsáno, že úrok je 10%, ale ve skutečnosti po všech propočtech je mnohem vyšší.
Že na to někdo skočí, to souvisí s finanční gramotností, která je u různých lidí různá. Finanční gramotnost by se měla vyučovat už na základce a ne nechat se v tom lidi plácat, neorientovat se.
A taky by se neměla ta zákonem posvěcená lichva podporovat. A neměla by být taková samozřejmost, že se člověk, kolikrát na celý život, zadluží. Ale proč by se nezadlužil, když ho k tomu pořád někdo nabádá, že?
Dávám odkaz na výňatek z jednoho článku, který možná leckomu otevře oči, proč to vláda všechno dopouští a vytrvale podporuje.
http://img.na­dapenny.com/t20/120­25/nadap161831371­810231.jpg

Aha, takže zhodnocení. Všimla jsem si teď doplnění otázky. No jo no, takovým slibům se holt hezky věří. Jdu si přečíst ten článek.

Další odpovědi
Michal Kole

V jaké formě úrok ? U zhodnocení peněz nebo navýšení u půjčky ?

venkovan

Mne to otec spočítal i se 100% úrokem A poctivě.
A stejně jsem mu na to zas skočil – respektive dal podnět k započtení úroku.
Prostě komu není rady, tomu není pomoci.