FlAsh_7

Jak mohla být astrologie ve středověké křestanské Evropě legitimní vědou?

Odpovědi
Arne1

Když může dnes být za vědu považována homeopatie, tak proč by ne astrologie. Dokonce bych řekl, že ta astrologie má k vědě blíže.

Mc Merkurion

… proč by ne ??? určitě to bylo rozumnější řešení, než aby ekologický směr určovala nějaká nemocná nedospělá dívka, či o kvalitě filmů rozhodovalo procentuelní zastoupení barev a sexuálních menšin …

anonym

Astrologie nikdy neodporovala církevnímu výkladu ani se o ní Bible nikde negativně nezmiňuje. Univerzity ji tlačily jako vzdělanost, židé ji roznášely svým obchodem a kněží se vzdělávali na univerzitách … Astrologie byla naopak cestou šíření víry, jelikož astrologické poznatky lidé považovali za nutné znalosti k přežití a tedy byl to ideální prostředek zakomponování víry. Posvátná místa se budovala v astrologicky správných okamžicích atp. → ostatně astrologie je postavena na víře i přesvědčení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.