dust8

Jak moc vzácná je v ČR krevní skupina AB negativní?

Je na to přepočet např. 1 ku ...... číslo?

Odpovědi
marci1

Negativní nevím, ale skupinu AB má u nás jen asi 4% obyvatel. Je nejvzácnější.
„V České republice je nejčastěji zastoupena krevní skupina A, kterou má 42 % lidí. Obyvatel s krevní skupinou 0 je u nás 39 %, krevní skupinu B má 15 % a AB pouhá 4 % populace.“ 🙂

https://www.zdra­vinaroda.cz/clan­ky/co-jste-mozna-nevedeli-o-krevnich-skupinach

Kepler

Myslím, že ještě vzácnější je AB+, kterou mám já – univerzální příjemce. Na výskyt si ale nepamatuju.

Petraaa

Četla jsem, že krevní skupinu AB- má asi 0,6 % obyvatelstva. Mám jo já i manžel, takových páru asi taky moc nebude :)