KdoSiOdJinud

Jak moc vyhledávače koukají na TLD (koncovku) domény?

Padl na mě úkol vybrat doménové jméno pro jeden projekt a majitel vhodné domény co by se šikla si řekl 500.000,– (verze *.cz), verze *.eu je volná a jelikož na cz není obsah, ale jen parking tak by cz nekonurovala – má však tld vliv na vyhledávače?

Díky za každou radu :)

Odpovědi
honza19hk

vzhledem k tomu že doména je jen koncovka pro určení severu,ji vyhledávač moc nekontroluje.Nač­tení serveru nebo stránek se provádí pomocí IP adres a k ní přidružené doméně.

Samotná komunikace mezi počítači(vyhledání serveru) probíhá s využitím tzv. protokolu IP, ve kterém se počítače označují číselnými adresami (IP adresy). Proto je před zahájením komunikace nutno zjistit, jaká IP adresa odpovídá zadanému doménovému jménu. K tomu slouží síť specializovaných počítačů, které na žádost obsahující doménové jméno zašlou odpověď obsahující příslušnou číselnou adresu (a poskytují i opačnou službu). Systém těchto počítačů se označuje jako DNS (Domain Name System).

Takže si myslím že by ti to moc nefungovalo.Pokud bys do vyhledávače napsal špatnou doménu vetšinou ti to najde jinou stránku než chceš nebo ti to napíše strátka neexistuje.Při­nejmenším ti to mude házet chybu v opačném případě schodíš celý systém.Přesně tohle totiž využívaji hackeři.

když např napíšu url adresu : www.hradeckra­love.org objeví se stránky města když ale napíšu www.hradeckra­love.com tak je to prázdná doména. To samé by ti to dělalo.