adela1387

Jak moc velká ochrana je Postinor?

Ahoj, měla jsem pohlavní styk s přítelem a praskl nám při něm kondom. Bylo to pozdě večer a hned ráno jsme běželi do lékárny pro Postinor. Stihla jsem si ho vzít za 10 hodin od styku. Je vážná možnost, že nezabral a nebo se nemám čeho obávat? Jak moc velkou účinnost má? Píšou, že do 72 hodin 84%, ale nikde, ani na přibalovém letáku jsem se nedočetla, kolik je to, když to dotyčná stihne do 12 hodin.
Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
dubraro

Účinnost je tím vyšší, čím dříve po styku se tabletka vezme. Nicméně je dost případů selhání této antikoncepce. Podrobně to rozebírají v uvedeném článku.

Zdroj: https://www.vi­talia.cz/clan­ky/antikoncep­ce-po-neni-moc-spolehliva/