Avatar uživatele
bolak

Jak moc vás deprimuje, na stupnici od 1 do 10, že jednoho dne umřete?

Doplňuji:
Drap: Tak do 0 do 10, kdy 10 je bojim bojim, 1 je vůbec a 0 znamená natěšenost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kapka, suaeda, briketka10, gagaga, marci1, mandat, petra15 před 3658 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

9 –10 ale fákt, někdy na to myslím
tak, že na mě jdou velký depréze..
Doplňuji:
ten, kdo říká že né,
tak kecá, jako ten,
kdo kecal, že se
nešťoural v nose,
když byl ještě malej
to tu dřív byla taková
otázečka a nikdo se
nepřiznal :))

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petra15

Bohuzel.....jsem nesmrtelná…takze vase problémy nechápu. Jsem stará carodejnice, uz 10 000 let tu jsem a pamatuji bohosluzby ve Stonehenge pred 5441 roky(jak ten cas utíká)… Cézara a Kleopatru jsem taky znala…:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Pravdu má briketka 10.
Je také třeba napsat kolik vám je. Mně to v 50 ani nenapadlo ale po 65 již ano a sere mně to. Nic s tím nenadělám, pomalu si zvykám. Deprimací bych to ale nazýval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Nedeprimuje mě to, těším se. Musí tam být opravdu krásně, vždyť tam odešlo už tolik lidí a jen jeden se vrátil zpátky :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Smrt je jediná spravedlnost na světě. Pro všechny lidi bez rozdílu. Všechno co si myslíme, že jsme za života získali a vybudovali, jsme si vlastně jen vypůjčili a vše zde necháme.
Samozřejmě že, ze smrti máme obavu všichni. Mladí na ní moc nemyslí je pro ně většinou hodně vzdálená. Bohužel jsou kruté výjimky. Jak, ale člověk stárne tak si začíná postupně stále víc uvědomovat strach ze smrti. Ze smrtí se můžou vyrovnávat většinou staří nebo vážně nemocní lidé, kteří jsou na ni připraveni až většinou těsně před koncem svého bytí.
Obavy ze smrti mám také – stupeň 9.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
msi

Psychiatrická nemocnice Bohnice

Ústavní 91
181 02 Praha 8

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Smrť je súčasť života. Ak narodenie považujeme za začiatok života, potom smrť je jeho koniec – žiadny život bez týchto dvoch krajných bodov nie je možný.
Ak by otázka bola na spôsob smrti, tu už by som zvažovala pre a proti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

to e snad nedá ani popsat.mladi herci,ted stari.stari,us­pesni,uz nezijí.lide se spoustou titulu,makali na to tolik let,a bum,stari,nemoc,smrt­.clovek se pachti,aby v tomto svete něco znamenal,neeho dosáhnul,a bum,je tu stari,a clovek zjisti,ze to,za cim se pachtil,vlastne nepotrebuje a radost ze života promarnil.za mě 1O-strach ze stari a smrti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nula, pokud ji máš na stupnici. Pokud ne, tak hned začátek jedničky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

0

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Všichni tam musíme ne?Jediné co bych si přál, aby to bylo bezbolestné
Doplňuji:
takže 0

Upravil/a: Awe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Co by mne na tom mělo deprimovat, je to stejný fakt, jako že odešlu tuto zprávu a já s tím nemohu nic dělat. To si můžeš napsat stejnou otázku, jaký máš pocit deprese, když opouštíš ráno bydliště. Ale je to otázka k zamyšlení. Někdy je to na dolní hranici, jindy na horní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

1
Netěším se, ale jde o běžnou součást života, takže proč se bát?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

A víte vůbec co je deprivace? Pokud nedokážete pojmenovat své vlastní nálady, tak bych se nepouštěl ani dál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Irisa

Asi 5, hlavně, když to nebude moc brzo :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mandat

Normálně tak 8. Když se na mě valí starosti, tak 0.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Proč by člověk měl bát smrti ? Když se člověk narodí, v ten moment je jisté, že zemře. Akorát si to neumí představit, třeba stejně jako to, že vesmír je nekonečný. Když si však uvědomíme, kolik lidí se vůbec nenarodí a my jsme to štěstí měli ! 🙂
Doplňuji:
Opr. : Proč by se člověk …

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Kelt: Tak oni to tu často lidi píšou i do poradny, že maj deprese z toho že jednoho dne umřou, tak mě to zajímalo.

A taky jestli se tadyty pocity měněj s věkem…

před 3658 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Mně docela některé odpovědi překvapily. Já měla vždycky za to, že mladí mají ze smrti větší strach, než staří. Neříkám, že by na ni často mysleli, ale když je to zrovna napadne, představa, že umřu v nejlepším, když jsem plná života, plánů s tak, je podle mě horší, než když je člověk starší. Já to tak tedy mám. Nechtěla bych umřít, dokud nejsou děti úplně samostatné a chtěla bych jim ještě jednou pomáhat s vnoučaty, jak to má být, ale pak myslím v klidu odejdu. Já co znám staré lidi, třeba nad 80 let, tak vím, jak kolikrát říkají – kdybych už tu radši nebyla a tak. Připadají si na obtíž, i když jim to okolí všemožně vymlouvá. Nevim, to je moje zkušenost. Myslela jsem tedy, že ten strach se věkem spíš snižuje. Tak teď nevím, no.

před 3658 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek