Dr. Darko

Jak moc vám můžou zvýšit hypotéku po ukončení fixační doby?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Předpokládám, že otázka je na zvýšení ÚROKOVÉ SAZBY. Po skončení fixace vám mohou změnit sazbu libovolně směrem nahoru i dolu, ale dá se očekávat, že nabídka stávající banky bude odpovídat podmínkám na trhu, jinak by klient odešel. Důležité je vědět podmínky co nejdříve, aby se člověk dokázal zařídit.

Další odpovědi
Dochy

Zvýšit hypotéku nemohou, mohu navrhnout nové podmínky vč. úroků v libovolné výši. Buď na jejich nabídku přistoupíš, nebo odejdeš ke konkurenci, nebo hypotéku doplatíš a ukončíš. (ev. zvolíš některou z možných kombinací)

Schluker

To zalezi na tom, jakou dostanete urokovou sazbu. Muze se zvysit nebo snizit, muzete take odejit k levnejsi konkurenci. Konkretni odpoved nelze takto poskytnout.

Emefej

Mně nijak, žádnou hypotéku nemám.

nyjono

Nezvýší hypotéku ale úroky.
Je to různé, podle situace na trhu. My přešli k jiné bance.
Byl to ale fofr, některé banky to dělají záměrně, aby se snížila možnost přechodu jinam.
Mně to zařizoval můj fin.poradce. V původní bance mi sdělili, že tak nízké úroky nabídnou nemohou a souhlasili s převodem hypotéky jinam.
Pokud o tom uvažujete, připravte si podklady pro případnou žádost o hypotéku u jiného poskytovatele.

da ny

Mně ji zvýšit nemohou, žádnou nemám ;)
(Objevují se stále častěji nesprávně položené otázky :/)

Gardner Smit

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Dany: „po ukončení fixační doby“ Tobě žádná fixační doba neskončila, tak proč odpovídáš??? 😉