Nela56

Jak moc utlumí tlumiče bicí?

Jak moc utlumí náraz na bicí tlumiče? Bicí si budu kupovat sama za své našetřené peníze, ta cena není uplně malá částka ( okolo 20tisíc) A bojím se, že to bude i s tlumičema takový rámus, že na ně nebudu moct v domě hrát ( Nejsem skoro nikdy doma, ze školy jezdívám večer) Taky mě děsí, že vlastně potom budu uplně bez peněz (Nedostávám kapesné) Nevím, nevím…

Odpovědi
Vaceq

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xD_2RMmGJko
pokud jsi úplný začátečník a nemáš v plánu být hned v kapele, tak by ti asi ze startu doporučil nějaké elektronické bicí – seženeš je levněji a nikoho tím nerušíš (pokud nechceš) :D

nyjono

Na to by ti měli odpovědět v té prodejně, kde je kupuješ.
Popř. v jiné prodejně s hudebními nástroji.

seraphico

Vaceq posílal odkaz, jak hlasité jsou bicí s tlumícími blánami. Já ještě posílám odkaz, jak hlasité jsou elektronické bicí:

https://youtu­.be/XatSuDT2nJo

Jak sama vidíte i elektronické bicí jsou poměrně hlasité. Samozřejmě záleží na dynamice bubeníka a kvalitě elekt. bicích. Měl jsem elekt. bicí tuším za 8000 Kč a „basový“ buben byl neskutečně hlasitý, zvlášť s dvojšlapkou. Příčinou bylo, že u něj nebyla moc bytelná konstrukce. Elektronické bicí (ať už dražší nebo levnější) jsou zkrátka také hlasité. Rozhodně se nehodí do paneláku.

Pro začátečníka nejsou ani elekt. bicí vhodné. Paličky se od „bubnů“ odrážejí mnohem více než u klasických. Nedoporučoval bych vám je. Pokud chcete bubnovat, tak se to zkrátka bez hluku neobejde. Když jsem na bicích začínal, tak jsem žádné tlumící blány neměl a rodiče to vydrželi. Nutno ovšem podotknout, že bydleli v rodinném domě, takže alespoň sousedi neremcali :)

Nevím jestli si vydělávate brigádou, ale možná by stálo za to, koupit levnější klasické bicí a pak si měsíčně pronajímat nějakou sdílenou zkušebnu.

Vaceq

zas tak zkušený „bubeník“ na posouzení hlasitosti s tlumiči popravdě nejsem, hraju na kytaru, ale co jsem zkoušel skutečné/elek­tronické bicí, tak mi v porovnání přijdou výhodnější ty elektronické. pocit je dost subjektivní věc si myslím :D

Nela56

@Vaceq ale to není ono :( Nevíte, zda když budu mít tlumiče, tak to bude moc hlasité ?