Kazatel

Jak moc souvisí výše IQ se studijními výsledky?

Nejlepší odpověď
elkon

Jak paměť, tak IQ jsou důležité. Paměť tipuji na 70%. Je žádoucí nejen si věci pamatovat, ale také jim rozumět.

Další odpovědi
Filip84

Rozhodně méně, než se všeobecně myslí (ono je vůbec všecko jinak, než se všeobecně myslí. Kdyby se všeobecně nemyslelo raději vůbec, vedlo by se nám lépe).

Na studium je potřebná určitý „minimální typový standard“ inteligenčního kvocientu, který není pro každý obor stejný, a dokonce se bude lišit školu od školy. Nižší inteligenční kvocient lze vyvážit větší pílí, pracovitostí, ale taky průbojností, nebojácností, výřečností. Vyšší inteligenční kvocient může být výhoda, ale taky handicap.

Školy typu hnojárna, historie, theologie, vystudují i docela velcí blbci. Stačí, že jsou servilní, ochotní a naučí se to – nějak – nazpaměť. Odříká to, zapomene to. Diplom má. A je mu prakticky k hovnu.

S IQ nejde ruku v ruce paměť, a ta je pro studium rozhodně důležitější, než větší IQ.

Lurius

Dobrá paměť je pro studium důležitější

zjentek

Nijak. Žáci s vyšším IQ postoupí, s „nižšími“ se rozloučíme. 🤷‍♂️

VaclavZeman

Nemam zadna ofiko data. Ale ja sam jsem byl vzdy premiantem na ZS i SS. A taky mi kdysi merili IQ a musim rict, ze nebylo male.