FlAsh_7

Jak moc se vyplatí cvičit břicho?

Nejlepší odpověď
anonym

Vyplatí, když ho chceš mít vypracované, ve formě

Další odpovědi
Kelt

Každý orgán je důležitý a nemá smysl jeden přetěžovat a druhý atrofovat. Zkus mít po zbytek dne zvednuté paže. Blbost,že.Za chvíli tě začnou bolet ruce, záda, ramena a pod. Takže cvičit jednu svalovou skupinu a pak zase jinou.

Midas

Tak jako cokoli jiného. Břicho/břišní svaly se zapojují do cvičení i při mnoha jiných cvicích. Navíc tím pohybem hubneme a nikdy nahubneme na konkrétním místě -tzn. že pokud bychom cvičili třeba jen zadek, neznemná to, že bychom zhubli jen tam. Hubne se souměrně po celém těle. Běh, kliky, dokonce dřepy, psoilování s činkami atd. to vš má vliv na břicho – na svaly i tuky.
Ale je zase blbost necvičit břicho vůbec, jak někteří radí. Je to středobod těla a když už se cvičí/posiluje, tak všechny partie.

Na břišáky letí hlavně mladé holky – ani jim nevadí, že kluk váží jen 50/60 kg, hlavně že má pekáč buchet. Ty rozumnější se zaměřují už na ramena/záda, hruď a ruce. Ale taky spíš na celkovou postavu. A rozhodně vypadá člověk směšně když má vypracovaný vršek – obří ruce hruď, široká ramena – a špejle místo nohou.

paul1

Procvičování břišních svalů má velký vliv na zádové svaly, stav hřbetu a ploténky. Není nutné cvičit sedy/lehy zvednutím trupu až do kolmé polohy, stačí jen nadzvedávat hlavu a mírně i ramena. Výborně se to dá cvičit na zemi u televize, je lepší nějaká podložka pod tělo.

Hlada

Silně pochybuju, že za to bude někdo někomu něco platit.