Kajoch

Jak moc se radujete z faktu, že koruna vůči euru stále posiluje?

Levnější dovolené chudých lyžařů na horách,elektronika téměř za hubičku atd.

Nejlepší odpověď
df

Je to super, protože často nakupuji valuty, ale třeba pro pendlery, kteří makají v Německu, nebo Rakousku to je zase na prd. Takže jedna věc je pro jednoho dobrá, ale pro jiného ne. A tak to je asi se vším. Objektivně to asi nejde posoudit

Další odpovědi
Kepler

Pokud to vydrží ještě půl roku, pak se radovat budu. To budu měnit tvrdou českou korunu za slovenská eura. Ušetřím nejmíň stovku. To je bomba, ne? ☺

Arne1

Vzhledem k tomu, že často jezdím na výlety do zahraničí tak je to velmi příjemné

anonym

Důvody k radosti moc nejsou. Je to velmi nevýhodné pro české exportní firmy, jejichž zboží se tím v zahraničí stále víc a víc zdražuje a stává se méně konkurenceschopné, přitom s rostoucí cenou toho zboží oni nevydělávají nic navíc, naopak musí v zájmu konkurenčního boje na posilující korunu reagovat a svou marži snižovat aby to vyrovnávali. Je to pro export velmi špatná zpráva a české firmy to vyloženě svírá pod krkem a dusí.

Pepa25

Než jsem stihl odpovědět, tak koruna už zase oslabuje …