MonkeyKing

Jak moc se otec zůčastňuje ve výchově dětí?

připadá mi, že všechno spočívá na matkách
jak je to třeba v jiných zemích? jiných rodinách? jak to bylo/je v té vaší?

Nejlepší odpověď
nyjono

Záleží přece na tom kterém otci, jak moc se angažuje.
Rodina by měla fungovat jako celek. Otec by měl jít příkladem, být vzorem.
Matka ovšem také.
Raději jsem v kontaktu s těmi rodiči, kde toto funguje. Je to vidět tak, že ději jezdí na dovolené a výlety s rodiči rádi i v dospělosti a i se svou novou rodinou. Znám takových vác. Děti jsou již plně soběstatční, někteří mají i své potomky a jezdí na společné, hromadné 🙂, akce. Je to úžasný, jak si rozumí.
U nás to tak nebylo. Vzorem nebyl otec a víceméně ani matka.

Další odpovědi
annas

Jak moc? je to individální. Ale oba rodiče – matka i otec – by měli zajistit a poskytnout dítěti: výživu, oblečení, ubytování, zdravotní péči a přístup ke vzdělání, sociální zázemí, tedy pečovat o ně, vychovávat je

Když se narodí další dítě, matka se staré o to mladší, otec může převzít péči o to starší. V tomto případě je úloha otce velmi důležitá.

"V poslední době se hovoří o tzv.novém otcovství = new fatherhood.

Pročtěte si odpovědi na otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsem-novy-tedy-pecujici-otec-co-myslite-jsou-soucasni-otcove-jini-nez-byli-v-minulosti

"Uvádějí se kategorie otců

  1. Pomáhající otcové
  2. Otcové živitelé
  3. Pečující otcové: = noví otcové".

Jak je to i v jiných zemích si můžete přečíst v odkazu

http://www.li­demesta.cz/ar­chiv/cisla/14-2012-3/materstvi-a-otcovstvi-v-soucasnosti-s-prihlednutim-k-historickemu-kontextu*-n.html?language=cs

dudu

U našich dětí jsem si ověřil, že nejdůležitější součástí otce při výchově je jít příkladem a plnit dané sliby.

elkon

Otec i matka by se měli podílet na výchově rukou společnou. Tak to bylo i v mém dětství. A v případě mých dětí též.

Drap

U každého otce a v každé rodině je to i jinak. Znám i několik případů, kdy se o děti stará pouze otec.

Kelt

Tak například dcera vychovává sama svého syna, protože s otcem, který ani neposílá peníze, nechce nic mít. A podle čeho chcete měřit procento účasti otce nebo matky na výchově dětí? Podle ztráveného času, podle vložené intenzity práce, podle úrovně? Do předškolního věku je dítě výhradně upoutané na matku, pak přichází na scénu otec.

Kazatel

V představách řady matek především penězi. V případě rozejitých rodičů pak velice často takové matky brání otci styku s dítětem a naše soudy jsou též poněkud „naprosto nestranně“ přikloněny svěřit výchovu dítěte spíše matce.