Rokio

Jak moc se člověk dokáže přiblížit ke Slunci, aby to přežil a mohl se zase zpátky vrátit na Zem?

V případě, že si astronauti dali za cíl přiblížit se maximálně ke Slunci, aby následný návrat na Zem přežili, jak moc by se ke Slunci mohli přiblížit?

Nejlepší odpověď
Edison

Tak zatím jsme se dostali na 24 mil km. A budeme i blíž. Sice jen sonda, ale když to dokáže sonda… 🙂

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/solarni-sonda-uspesne-proletela-kolem-slunce-v-rekordni-vzdalenosti-24-milionu-kilometru-59969

Další odpovědi
aliendrone

Jednoduchá odpověď – záleží na tom, jak moc bude chráněn, to je celé. Čím menší stupeň ochrany, tím větší bude vzdálenost. :)

Kepler

Sonda Parker Solar Probe to minulý měsíc dokázala na 24 mil. km a když to dokáží přežít přístroje, s trochou vylepšení by mohl i člověk. Základní podmínkou pro lidskou kosmickou loď ke Slunci je ovšem mít na palubě mrazák se štěnětem Radegastu. Jen pro ilustraci: sonda se přiblížila na zhruba poloviční vzdálenost ke Slunci, než obíhá první planeta Merkur. Na přivrácené straně Merkuru jsou teploty přes 400 st., takže by tam teoreticky mohla existovat jezera tvořená roztaveným olovem. Ve vzduchoprázdnu je ale veškeré teplo přenášeno radiací (infra), takže na jedné straně stačí bytelné sluneční paraple, ale na druhé straně vyvstává problém jak to zachycené teplo zase vyzářit do kosmu. Tam jaksi ventilátor, ani splitová klimatizace nefungují.

ivzez

Astronauti si mohou dát jakýkoliv cíl.
Pokud je nepodpoří vlády (politici), k ničemu jim to nebude,
protože nedokáží jinak sehnat potřebné prostředky.