Fyzik

Jak moc při třídění odpadu brát ohled na jeho čistotu?

Příklad:
Laciné jogurty – hliník vždy zůstane na kelímku a nejde sundat
Papírovo-plastové sáčky z Billy – nelze oddělit
Alkohol – pod víčkem je ještě hliníkový prstenec, který nejde sundat
Plastové obaly ze sámošky – mívají na sobě až tři papírové cenovky, jak se slevňují. Odlepovat?

Nejlepší odpověď
www

Nijak zvlášť, protože zpracovatelé o uvedených problémech vědí a jejich technologie pro zpracování jsou na to připraveny.
Hlavně nemíchat jednotlivé suroviny, tak aby třeba plechovka s papírovým štítkem o ceně nebyla v papíru 😁.
Praxe

Další odpovědi
Drap

Těmito drobnostmi neni třeba se zabývat. S určitým procentem nečistot se počítá i při zpracování.