Asker99

Jak moc může být vypouštěcí hadice ohnutá?

Jak moc může být vypouštěcí hadice u pračky ohnutá? Představovalo by zaoblení (mírné) o 360° problém? Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se nebude nikde lámat a bude zachován průtok, vadit by to nemělo. Nevím proč obtáčet o 360 stupňů, když to tedy musí jít i přímo.

Další odpovědi
Edison

Nejde o to, o jaký úgel, ale o jakém rádiusu zahnutí bude. V návoru bývá tento údaj uveden. Další podstatný parametr je jak vysoko může/má být nejvyšší bod té hadice vzhledem k pračce.

Boban Kh

360 je celá otočka…
Nepůjde raději tu hadici někam zastrčit?
Každopádně to nevadí, pokud nebude „zlomená“ a bude pouze pohodové oko.
Samozřejmě musíš počítat s tím, že se může v ohybu více zanášet, než při rovině.Hlavně, když je to „harmonika“,