jirka F

Jak moc jste museli nebo ještě musíte rodičům pomáhat?

Co všechno jste museli udělat než jste měli volno.

Nejlepší odpověď
nyjono

Dělalo se to,co bylo potřeba.
A můžeš se těšit, až bude rodičům ještě víc, budou také potřebovat více pomoci.
Takže to je asi tak, že pomoc rodičům nekončí nikdy. Naopak s přibývajícími roky přibývá i pomoci.
Prostě nejdřív se o tebe starali oni a postupně se situace obrací a staráš se ty.
Je to zcela přirozené a ptát se jak moc pomáhat je dětinské.

Další odpovědi
mosoj

Hm… ty musíš? Já jsem odjakživa myslel, že to je povinnost!

Malvína

Pomáhám svým rodičům zcela oddaně a s láskou. Je to samozřejmost! Starali se o mě, vychovali mě, živili, dali mi lásku. Od doby, co jsem na vlastních nohou, jsem brala za samozřejmé, že se role obrátily.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

mosoj: … ehm… a ono sloveso „muset“ snad nevyjadřuje povinnost?

da ny

Celý život mi rodiče pomáhali a já jim. Vždy, úměrně k věku, možnostem
a schopnostem (v mém dětském věku). S jejich ubývajícími silami člověk
rád, podle potřeb přiloží, častěji a více ruku k dílu.
Z „musím“ je fajn si udělat „CHCI!“
Ve společné domácnosti se mezi děti dělí práce spravedlivě a střídá. Případně se respektuje
obliba některých domácích prací a aktivit, šikovnost, talent (třeba při vaření, výzdobě).
Každý kdo má ruce a nohy zdravé dělá, co je třeba. Některé ůklidové činnosti se dělají pravidelně, systematicky. Jiné nárazově. Jednou se jde s odpadky 1× týdně, jindy denně.
V domácnosti je jen zřídka někdy „volno.“ Je to práce stále se opakující, na jednom konci skončíš, na druhém abys znovu začal. Obsloužit sebe a udělat něco pro své nejbližší je samozřejmostí.