Awe

Jak moc jsou lidé v dnešní době ovlivnitelní?

Myslíte si že jsou lidé v dnešní době moc ovlivnitelní reklamou,tiskem či jiným způsobem?Všiml sem si ovlivnitelností místních uživatelů bulvárem a zprávama či reklamou.Jakmile Bartošová skočila pod vlak jsou zde otázky ohledně bartošové nebo vlaku,„Američanku uznali vinnou z vraždy manžela po 40 letech“ hned na to otázka „Co si myslíte o promlčení vraždy ?“. Přechod na další rok vyvolá x otázek ohledně nového roku,ohňostro­jů,předsevzetí apod.V pořadu na streamu o kvalitě potravin a skrytou reklamou na určité řeznictví se zde lidí ptají kde ho v praze najdou…Opravdu je lidstvo v dnešní době tak ovlivnitelné každou sebemenší blbostí?Myslíte že by stačilo X článku na potlačování naší republiky a okolní stav státu včetně válečné situace aby si lidi řekli.:Jdeme do války!?Jak moc jsou ovlivnitelní?Jedná se pouze o výrobky a „rozhovory“ nebo to může zajít do extrému?

PS:Vím že to není otázka která by se na tenhle web úplně hodila, ale se skutečností že je zde X otázek mimo téma mi to nepříjde jako porušení kodexu :)

Nejlepší odpověď
petra15

No, „stádové mentality“ se preci na celém svete vyuzívá…chytrejsí nahánejí hloupejsí tam, kam chtejí…a to bylo velmi názorne videt u toho takzvaného „ukrajinského konfliktu“:-)) To vís, co chces taky v demokracii jiného delat, kdyz jinak stací, aby hlupáci zvedli ruku…a neco jim odpovídajícího zvolili — jako treba nejakou válku…:-)
Doplňuji:
Hloupí „mainstreamoví“ lidé jsou bohuzel ve vetsine…a tak není spatné je ovlivnovat…ale jinak se muze kazdý rozhodnout sám…a vseobecne se to o bulváru a reklame ví…:DDD

Další odpovědi
marci1

Bohužel to tak je. Většina lidí je velmi ovlivnitelných a skutečně nás politici, televize, bulvární tisk, reklamy ovlivňují do té míry, že se nám snaží namluvit, co je pro nás nejlepší, bez čeho nemůžeme žít, jak se máme chovat, co si máme koupit, co si máme myslet. ☹

anonym

Lidé jsou ovlinitelní podle toho, zda jsou a nebo nejsou schopni a ochotni samostatného uvažování.
Bohužel – hodně lidí vyměnilo vlastní názor za ten, který je jim sdělen z obrazovky (rádia, novin…) – a tvoří jasnou cílovou skupinu pro podvodníky všech možných kategorií, od podomních prodejců po politiky…
___
A jo – klidně může tato situace zajít do extrému.

ReHu

Ovlivnitelní jsou hodně. Hodně moc.
Hltají „zaručené“ informace z TV, novin, radia, časopisů a v současnosti i netu.
Nesmyslně všemu věří. Mnozí si vůbec neuvědomují, že na net může psát široká veřejnost COKOLI. Jakékoli neověřené informace. Ty se pak často stvávají „pravdou“ pouze z toho titulu, že se to psalo, že to říkali (všichni). Pak už o je informace, která se šíří a pouze ta skutečnost, že to říká hodně lidí, neznamená, že to je pravda.
Bohužel.
Asi je hodně náročné informaci ověřit, ale často to lze, jen chtít.

ten který je

Ovlivnitelní byli lidé vždy,nejenom dnes.

ptáč

Dobrá, tak se nebudeme ptát pro jistotu na nic. Jaké tedy chcete otázky? Proč si tedy pořizovat internet? Jsem ovlivnitelný reklamou, médii a někdy hledám přiměřenou odpověď. Bude se to lidem zakazovat? Jak moc chcete jít do války je na vašem osobním rozhodnutí. Člověk je tvor zvídavý, takže internet mu supluje postávání a klábosení na pavlači tak jak to kdysi bývalo.

PS: A vy víte vše bez zvažování dalších faktů, bez nutnosti sdílení toho co víte?

mosoj

Podle mně není člověk ještě ovlivněn tím, že o tom začne přemýšlet. Ovlivněn je v okamžiku kdy začne konat ( jde si to koupit, skočí také pod vlak, protože to musí mít a pod.).

anonym

Stačí se podívat, jak všichni musí nosit drahé značkové oblečení, kdo je nemá, nejni in!!!!!Já třeba na protest chodím jak šupák.

led

petra15, svojsky povedaná tisícročiami potvrdená skutočnosť :)