PetaKo

Jak moc jsou kvalitní hliníkové pergoly?

Odpovědi
aliendrone

Hmm, co na takovou otázku odpovědět? Je to jako se vším – záleží na konstrukčním návrhu včetně výrobního provedení a dokonce i montáže. Některé mohou být SUPER, jiné „škoda peněz“.

Výhoda hliníku je, že nekoroduje (hloubkově – podobně jako měď se potáhne tenkou vrstvou oxidu, popřípadě se už při výrobě eloxuje [elektřinou se vyrobí povrchová vrstva oxidu, která brání další korozi]), dále že „nepracuje“ podobně jako např. dřevo (různé kroucení a prohýbání) a venkoncem v případě eloxování je nebarvený hliník takříkajíc bezúdržbový (žádné každoroční napouštění proti houbám, hmyzu/penetro­vání/natírání apod.).

Teoreticky by taková hliníková pergola tě měla přežít, jenže asi víš, jak se dnes věci vyrábí. Dobrá hliníková pergola ti vystačí na celý život, mnohem šmejdskoekolo­gičtější a především VÝNOSNĚJŠÍ je, když ji budeš muset kupovat každých pár let, chápeš? :(

Takže shrnutí – jaké si to koupíš, takové to budeš mít. ;) :)

elkon

Bude to jako na letišti, nebo na nádraží. Není nad dřevo.

majki636

Naši shodili dřevěnou pergolu a vyměnili ji za hliníkovou, co si nechávali dělat od Al pergoly Morava a jsou s ní velmi spokojení. Mamča si ji pochvaluje z toho důvodu, že od jara do podzimu to slouží jako další místnost, což je bezva a taťka zase z toho důvodu, že se jim k tomu domečku hodí víc.

Jakub Tlapal

My máme hliníkovou pergolu už skoro dva roky a nemůžu si stěžovat. Ani plechová střecha, ze které jsem měl původně strach není špatná 🙂 . Pergolu jsem stavěl sám s tátou a nakonec jsem ani nespotřeboval všechen spojovací materiál a latě, které jsem si koupil. Třeba se budou hodit na další věci ,které na zahradě plánuju stavět.

vlajan1981

Osobně bych se toho asi nebála. Dnes už jsou ty hliníkové pergoly dost kvalitní. My taky máme vedle domu hliníkovou pergolu už nějaké tři roky a jsme s ní spokojení. Co bych ale ráda nějak vyřešila je její zasklení. Zkoušela jsem si to vyhledávat a zjistila jsem, že právě zasklení pergol se věnuje třeba tato firma – https://karasek­.cz/produkty/zas­kleni-pergol-a-teras/ tak je ohledně toho asi zkusíme kontaktovat.

veselator1

Myslím si, že toto se hodně odvíjí od výrobce. Taky právě přemýšlím nad investicí do hliníkové pergoly a co se týče výrobce, tak nejspíš zvolím pergolu od https://www.a­typy.cz/hlini­kove-pergoly/ Jeden známý si od nich nechával pergolu na zahradě dělat minulý rok a je fakt parádní. Dám tedy na jeho doporučení a také půjdu do pergoly od nich.

Michálek1245

Mně osobně se hliníkové pergoly na terasu docela líbí. Přijde mi, že to má podstatně větší životnost než dřevo. Mrkněte třeba do nabídky https://pergo­tec.cz/pergoly-na-terasu/ a uvidíte. :) Ale na druhou stranu to neznamená, že to nechce žádnou údržbu. Jednou za čas se to prostě musí natřít a třeba trochu vyčistit střechu, pokud ji máte průhlednou nebo průsvitnou. 😉 Navíc u hliníku počítejte s oděrkami, v tomhle případě dřevo vyhrává.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

PetaKo

Majki636: Vybrali jsme si tady tu pergolu Skyline. Je neuvěřitelné, kam se výroba dnešních pergol dostala https://www.pergoly-morava.cz/per­gola/pergola-skyline-53

IvkaH

Dají se nechat zasklít i ty boky, když bych chtěla něco jako zimní zahradu ?

PetaKo

Ano dají .. je to už služba navíc, ale mají ji v nabídce, tak jsme jí využili https://www.pergoly-morava.cz/per­gola/bezramove-zaskleni-move-64